| Iancu_Silvan_1996 a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o intrebare pentru posesorii de autoturisme. Deci, eu doresc sa cumpar o masina care e inscrisa pe Franta. In regula. Exista vreo metoda prin care pot afla daca actele sunt originale si nu sunt falsificate? O cumpar de la un roman care este trecut utilizator al acelui automobil, proprietarul fiind in continuare francezul. Nelamurirea mea este daca eu iau aceasta masina ce poate face romanul ca sa pot fi inscris ca utilizator legal, in mare parte n-as vrea sa am probleme, gen dupa 1-2 luni sa ma trezesc c aa fost radiata si altceva. Vreau detalii asupra masinilor inscrise in alta tara, urgent! Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| octa2021 a răspuns:

Du-te la RAR (registrul auto roman) cand cumperi masina cu tot cu propietarul de drept si acolo iti poate spune daca masina a fost furata sau radiata, dar nu uite sa mergi cu propietarul daca acesta refuză indeamna ca ascunde ceva.
Mult scucces.

| Iancu_Silvan_1996 explică (pentru octa2021):

Pai si cum fac? Il sun pe francez, hai ba sa verificam actele? laughing