| lupadi05 a întrebat:

Doresc sa cumpar o masina care este inscrisa in Romania. Problema este ca actualul proprietar a cumparat masina de 1 luna, si nu a inscris-o pe numele lui. Zice ca la primarie e luata in evidenta doar ca nu a facut actele la Politie. In aceste conditii pot cumpara masina, si daca da ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu este inscris ca proprietar al masinii in evidentele Politiei nu veti putea incheia contract, in baza caruia sa te inscrii tu la Politie, asa ca va trebui, mai intai, sa se inscrie vanzatorul ori sa inchei contractul cu ultimul proprietar inscris. Numai bine!