| Virgi12 a întrebat:

Salutare! vin și eu cu o întrebare, pe data de 8 noiembrie mi s-a suspendat permisul pentru o perioada de 30 de zile, am avut dovada înlocuitoare pana la data de 23 noiembrie, inclusiv 23 noiembrie pana la miezul nopții! Pe 23 am primit atenționare sa nu mai conduc pana pe data de 24 decembrie! Acum întrebare ar fi,îmi pot ridica permisul pe 24, sau e inclusiv 24 și îl pot ridica de pe data de 25? Știu ca e cu sărbătorile și sunt slabe șanse sa îl iau curând! Mulțumesc mult!happy

3 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

25 e sambata, 26 e duminica. Asa ca il ridici pe 27.
Lasa ca nu iti strica putina miscare. Ai timp sa meditezi la felul cum conduci.

| Virgi12 explică (pentru NunuNini):

Daca nu sti sa dai un răspuns frumos ca la carte, nu mai îl da! Ma cunoști destul de bine încât sa stii ca fac sala zilnic și cu permis și fără? Dă frate un răspuns frumos și atat!

| NunuNini a răspuns (pentru Virgi12):

Zau ca m-am obosit degeaba. Tu nu stii ce inseamna sambata si duminica?