| Niculae_George_1998 a întrebat:

Salutare. Vreau sa cumpar un opel corsa din 2004 si vreau sa stiu ce tip de motor este mai bun ca consum si ca putere dar si ca fiabilitate cel 1, 2 benzina sau 1.4 benzina care se potriveste cel mai bine pe masina asta, vreau ca atunci cand mai sunt inca 4 pasageri masina sa aibe putere fara un consum exagerat pentru marimea ei. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca tot vorbesti de putere nici nu vad de ce mai iei in calcul motorul ala de 1.2 Poate doar daca mergi exclusiv intr-un oras aglomerat din semafor in semafor.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Motorul de 1.4 90 cai este fantastic.
1.2 mi se pare cam slabut.
Adica in loc sa te plimbi admiri cum te depasesc toate Loganurile.