| Criss_1252 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpăr o mașina. Și ca majoritatea tinerilor care nu au părinți milionari, Mi-ar place un Bmw e36.
Treaba este ca am văzut multe de genul " motor 2.5 dar, 1.6 in acte "
Întrebarea este: cum merg eu cu ea când o înscriu sau când ii fac itp etc. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Salut,

Masina aia are motorul schimbat.
In general fac asa ceva cei pasionati de drift care nu vor sa plateasca un impozit mai mare.
Deci vei avea multe probleme daca o cumperi, atat la itp unde va trebui sa te prezinti cu motorul din acte, cat si daca esti prins pe strada, si sa nu mai spun ca in cazul unui accident avand astfel de modificari neomologate la masina vei fi gasit automat vinovat, chiar daca celalalt sofer a gresit, si de aici poti avea surpriza sa refuse asigurarea sa despagubeasca celalt sofer, iar de aici alte probleme, tribunale, despagubiri, pe scurt, daca esti prins vei avea parte de bani si nervi pierduti.
La un simplu control poti sa-ti iei adio de la certificat.

Cel mai bine iti cauti o masina "normala" fara astfel de modificari ca te poti trezi cu surprize fara sa fie vina ta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde ai vazut tu asa ceva? chiar sunt curios

| Myrcea22 a răspuns:

Rar am vazut bmw d.astea cu 1.6