| anonim_4396 a întrebat:

Se pot inmatricula scutere cu motor 250cc la primarie? Am o Aprilia Leonardo 250 si as vrea sa o inscriu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai mopedele (cele cu CC de pana la 50 cmc) se pot inscrie la primarie, motocicletele mai mari se inmatriculeaza la Serviciul de inmatriculari.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Si cam cat m-ar costa? Am toate actele necesare matricularii.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Inmatricularea nu costa mult acum, cateva zeci de lei. Cel mai mult te va costa asigurarea RCA si ITP de la RAR, uita-te pe siteul unei firme de asigurari si pe site-ul RAR.

3 răspunsuri:
| DoneDon a răspuns:

Cel mai probabil nu, doar daca nu ai relatii la primarie laughing