| anonim_4396 a întrebat:

Se pot inmatricula scutere cu capacitatea cilindrica de 250cc la primarie? Am o Aprilia Leonardo 250 si as vrea sa o inscriu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La primarie se inscriu doar mopedele (motociclete de pana la 50 cmc si ATV-uri mici), restul de motociclete se inmatriculeaza la Serviciul de inmatriculari, asa ca nu poti inscrie o motocicleta de 250 cmc la primarie.

| Axel0109 a răspuns:

Din cate stiu eu doar motoarele de maxim 125cc3. Adica motoarele care se conduc cu AM/A1/B.