| mcvlad a întrebat:

Stie cineva cateva detalii despre motorul de pe un Audi A4 2005, 1.9 TDI 116 cai? Consum, fiabilitate, s. a? Doar informatii concrete va rog, nu pareri si presupuneri.

1 răspuns:
| Roby67 a răspuns:

Este un motor bun, acelasi motor care se gaseste si in VW (Passat Golf, si altele), cu diferite puteri, care este dupa parerea mea, si nu numai, unul dintre cele mai bune motoare diesel facute vreodata "la banda". Consumul poti sa il afli din datele care se gasesc in internet si sa faci o comparatie cu alte motoare de aceeasi clasa.