| aDEeLAa a întrebat:

Stie cineva cum as putea scapa de zgarieturile/ crapaturile de pe bordul masinii ( piele ) si de pe plasticul de pe usile masinii?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Schimbi pielea cu alta. Bordu se poate demonta asa poti alege alta culoare

| aDEeLAa explică (pentru mgtow):

Nu vreau alta culoare si nici schimbat. Nu arata foarte rau. E ceva destul de fin, dar voiam sa scap de tot de ele

| relian a răspuns:

De regula pielea este aia de la usi, asta daca scaunele sunt din piele, iar bordurile sunt din vinilin.Sunt si masini care au bordu cu piele, ba care sunt toate imbracate in piele, dar alea costa foarte mult.Bine daca ai un junghi de asta vechi,poti sa stai si pe TPU si sa intrebi laughing dar sa schimbi chestiile astea la un raie nu merita,te costa astea mai mult decat costa masina.
Deci toate astea ce spui tu sau intrebi se schimba,de reparat nu se repara,ca nu ai ce repara.E mai dificil la bord ca trebuie scos, mai mult te duce dezinstalatu si instalatu altui bord decat cat costa un bord bun.
Daca cumperi un bord folosit si ala e pe duca, deci nu merita. daca este din piele cum spui, atunci se da jos, se pune piele noua, apoi il montezi la loc.La usi e mai simplu,poti cumpara partea din interior si noua, nu stiu daca merita la usa sa inlocuiesti vinilinu cu altul nou.Dar daca dai bordu jos sa pui piele, uite o idee, pui piele si pe usi, dar cum am spus te costa ceva, tu stii daca merita la msina ce o ai sau nu.

| relian a răspuns:

De care piele ai pr bordul masinii de papagal sau de rama indoita laughing habar nu ai nici sa deschizi usa, dar vii pe aici sa evaluezi ce raspunsuri dau alti.Esti o mucoasa care nu stie bine nici sa mearga pe strada

| aDEeLAa explică (pentru relian):

Nu ti-am cerut sa te autodescrii. Dar, daca tot ai facut-o...adauga-ti si incapacitatea de a intelege o intrebare si vorbitul pe langa subiect la toate intrebarile la care raspunziwinking

| relian a răspuns (pentru aDEeLAa):

Daca raspunsurile mele sunt pe langa la toate intrebarile,de ce multi imi dau raspunsurile ca castigatoare? Sau cum se spune pe aici,peste prajit laughing Sincer eu nu-s curios de nici o funda,de nici o apreciere,daca stiu ceva spun,doara daca stiu sigur ca este asa cum spun.
Daca chiar vrei sa vedem cine are sau nu ndreptate,hai sa punem pariu,asta daca ai curaj.
Ca spui tu, ori crezi tu, ca ce spui asa este, aia e doara parerea ta, sau sa spui ca ce spun eu este totul gresit, la fel este doara parerea ta.
Punem pariu la orice raspuns am dat eu si la care nu am revenit sa zic ca am gresit si verificam daca am dreptate sau nu.
Verificam din surse de incredere.
Punem pariu pe 100 de dolari vrei? Daca tu esti sigura ca eu sunt numai pe linga, adu dovezi, arata.Referitor la faptul ca uneori imi dau si cu parerea la unele intrebari pur teoretice,aia este dreptul fiecaruia,la fel pot spune si ce raspunzi tu ca e gresit.
Eu nu caut la nimeni sa vad ce a raspuns, din cate observ tu deja ai citit toate raspunsurile mele., deja banui ca ai si verificat laughing desi nu cred, dar tu oricum nu ai nevoie de verificari, tu ce spui e lege laughing asa este cum spui tu in tot.
Ca sa nu existe discutii, sau interpretari margem pe verificate.Pe aici sunt miin de raspunsuri care sunt vazute ca corecte dar de fapt sunt gresite.Si asta tot pe verificate, dar cum pe aici se apreciaza fiecare cum i se nazare este ok, daca cuiva asa i-a fost pe plac asa a procedat.

Referitor la intrebarea ta, am inteles-o f bine, doara ca nu sunt sigur, adica nu cred ca tu ai avea o masina care are bordu cu piele.Asta e tot. Iara tu cand ai vazut asta ai fi putut sa spui da am piele pe bord, am masina X si atunci spuneam si eu ok te cred bla bla.
Desi ori masina aia este o rabla, asta daca ar avea piele, adica foarte veche, ori nu este piele.
Oamenii care au astfel de masini baga mana in foc nu stau pe TPU poate nici pe net in general laughing din cauza asta am spus ca nu ai piele pe bord, ai vinilin.

| MadalinG99 a răspuns:

Salut, daca nu sunt adanci poate iesi usor cu un polish, dar cred ca ai nevoie de o retapitare. Sunt persoane care se pricep la asta sau cauta diversi produsi, am vazut acum ceva vreme pe eMAG.

| aDEeLAa explică:

Mersi, nu sunt adanci. Am vazut si eu multe solutii, dar am intrebat gandindu-ma ca a incercat cineva vreo solutie si imi poate da mai multe informatii. Asa din reclame, toate par bune laughing