| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce m-am apucat de scoala de soferi si sunt la a 5-a sedinta. Am mai invatat cate ceva dar parca nu suficient pentru a 5-a sedinta. Uneori mai imi pune instructorul mana pe volan ca, cica nu merg drept sau in giratoriu e moarte acolo, nu mi-a murit motorul deloc pana acum dar cred ca m-a ajutat si el putin la treaba asta.
Voi cum v-ati descurcat in primele ore de condus? Poate nu o fi permisul de mine laughing

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

"Am mai invatat cate ceva dar parca nu suficient pentru a 5-a sedinta". Și de unde știi tu cum ar trebui sa se descurce un elev după 5 ședințe?
Nu te mai subestima singur, te sabotezi.
Unii învață mai greu, alții mai ușor, unii sunt mai îndemânatici, unii mai emotivi etc.
Învață legislația, dar nu mecanic și logic pentru a fi capabil sa o aplici in jocul de trafic.
Ochii și urechile mari la instructor.
Ce nu înțelegi, nu îți e clar, întreabă l.

| Lrs2015 a răspuns:

laughing iti tine ambreiajul de aia nu ti moare motorul
Ai prea putina exp, soferia se invata in sute de mii de km, nu in 30 de ore condus cat ai la scoala
Deci, stai linistit toti am fost dezastru la inceput. Eu am 35. 000km facuti de cand am terminat scoala si inca mai invat laughing