| disty a întrebat:

Va salut! Am un atv aeon cobra 180! Nu de mult l am bagat in viteza in turatie maxima si s-a spart carcasa aia din spate /dreapta,cred ca de al cutia de viteze si nu mai merge deloc in fata,adica foarte putin si cu rascait ingrozitor! Vreau sa duc carcasa aia la un sudor care sudeaza in argon, dar nu stiu daca poate iesi ceva pentru ca e sparta pe colt si dupa parerea mea, ar trebui sa fie facuta la milimetru ca...zic eu trebuie sa tina un rulment si axul ala sau ce este acolo! dati-mi pareri va rog..trimit si poze! Numai sa stiu sigur ca se poate repara!

1 răspuns:
| canazar94 a răspuns:

Le fixezi si tu sa mearga totul ca inainte si vezi daca merge, normal n are cum sa mearga daca nici o bucata nu e stramba sau deteriorata daca doar sunt rupte, le faci sa stea si il impingi pe liber sau in viteza cum merge sa vezi daca mai bate ceva