| disty a întrebat:

Va salut! Am un atv aeon cobra 180! Nu de mult l am bagat in viteza in turatie maxima si s-a spart carcasa aia din spate /dreapta,cred ca de al cutia de viteze si nu mai merge deloc in fata, adica foarte putin si cu rascait ingrozitor! Vreau sa duc carcasa aia la un sudor care sudeaza in argon, dar nu stiu daca poate iesi ceva pentru ca e sparta pe colt si dupa parerea mea, ar trebui sa fie facuta la milimetru ca...zic eu trebuie sa tina un rulment si axul ala sau ce este acolo! dati-mi pareri va rog..trimit si poze! Numai sa stiu sigur ca se poate repara!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Acum baga tu turatie maxima la munca, sa faci bani de piese, daca ti-a luat tactu ATV desi nu te duce mintea prea mult.
Carcasa e fix pla, aia nu se sparge singura. Nu ma pricep mai deloc la paraitori chinezesti, dar sub carcasa aia cel mai probabil era ambreajul centrifugal, si ala s-a facut praf, si a spart si carcasa.
Chestiile importante (cum ar fi motorul) sunt sub acele capace, sa stii si tu. Daca sudezi capacul ATV-ul e la fel de defect, iar tu probabil la fel de pr... Nu mai zic, ca iar imi taie cheful moderatorii astia, si imi sterg postarile rolling eyes

| disty explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ba frate,am cerut o parere, nu jigniri! Nu mi-a luat tata atv, l-am primit de la un german care il tinea prin curte si l am facut eu cu tata sa mearga doar punandu-i o baterie! Treaba e ca. dupa parerea mea el avea ceva de cand l am luat pentru ca pleca foarte urat de pe loc si in momentul in care s-a spart carcasa aia, era pe liber, avea probleme la cutie... nu l-am scos bine pe liber ...si atunc tinand in turatie nu stiu cum a apucat si s a intamplat ce s a intamplat.Acum este greseala mea, dar nestiind am cerut o parere de la cunoscatori in domeniu si vad ca mi se da cu pietre in cap.Pe viitor o sa incerc sa nu mai fiu asa prost si vezi de treaba ca stiu si eu ce se afla sub carterele alea!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru disty):

Sub cartere? Poate carterul e pe dedesubt... Si n-au cum sa fie mai multe la un singur motor...
Du-te la un mecanic de ATV-uri!

| disty explică:

Am intrebat daca se poate face carcasa aia ca poate o sa atinga rulmentul ala care vine exact pe coltul ei ..Atat.

| Hedes_Vasile_1998 a răspuns:

Il vinzi ateveu

| Hedes_Vasile_1998 a răspuns:

Il vinz