| alextheunstoppable a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez o masina, am 21 de ani si nu stiu ce sa aleg intre ford focus 2, golf 5, mazda 3, astra h, toate au motoare pe benzina 1, 6. sunt interesat pentru stabilitate, performante si fiabilitate, dau funda pentru cel mai bun argument! merci TPU!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mazda. Odata ce prinzi drag de japoneze nu o sa te mai uiti la alte masini.

Am cativa ani de cand conduc doar japoneze si nu am avut nici cea mai mica problema cu ele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stabilitatea si performantele sunt antonimele Golfului... Mai ales cand vorbim de motoare pe benzina.
Despre Mazda nu am nimic de spus, ca nu le cunosc.
Insa pot spune ca Astra H 1.6 trage foarte bine, are stabilitate, insa e o masina cam inghesuita, nu tocmai comoda.
Focus 2 e foarte comod, are o suspensie foarte buna, superioara tuturor hatch-urilor concurente. Ai stabilitate si confort, iar despre motoarele pe benzina am auzit doar laude; eu n-am apucat inca sa le testez.
In concluzie, fugi de Golf!

| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Te sfatuies sa iti iei un golf 5, parerea mea ii ca ii cea mai buna dintre cele 3 tipuri din care vrei sa alegi.