| crazzylol a întrebat:

A...nu stiu cum sa intreb... Pe instagam sunt din ce in ce mai multe filmulete cu make-up-uri. Imi puteti spune ce produse folosesc acele fete pentru conturul fetei si indepartarea cearcanelor si de unde le pot achizitiona? big grin sper ca intelegeti la ce ma refer

5 răspunsuri:
| OanaAlexandra123 a răspuns:

Poti da un exemplu clar cu cineva care a facut asta ca sa pot sa-mi dau seama la ce te referi?

| SorayaYG a răspuns:

Pentru conturarea fetei se foloseste bronzer (desigur si blush si iluminator alaturi de acesta pentru a crea acele "umbre" care par sa subtie forma fetei),gasesti pe youtube tutoriale mai detaliate pentru aceasta tehnica. Iar pentru acoperirea cearcanelor se foloseste un anticearcan,dar majoritatea folosesc beauty blender (acel burete in forma de ou) sau pensule speciale care acopera imperfectiunile mai bine. Astfel de produse se gasesc peste tot, pentru orice buget, ele insa fololosesc produse profesionale, mai scumpe gen MAC, too faced, urban decay etc. Gasesti tu pe internet

| PeFuga a răspuns:

Nu stiu pe instagram, dar pe youtube gagicile spun intotdeauna ce produse folosesc (produsul, firma, numele nuantei). Uneori gasesti si in descrierea videoclipului aceste detalii. Acuma... e posibil ca pentru tipul tau de ten sa nu se potriveasca ce folosesc ele sau ca acele produse sa nu fie disponibile in Romania sau sa fie prea scumpe ca tu sa ti le permiti. De aceea iti recomand sa cauti pe net review-uri pentru produse si marci pe care le ai la indemana pentru a vedea daca merita sau nu sa dai banii...

Exemple: https://www.youtube.com/watch?v=brKFmQFFeOA

https://www.youtube.com/watch?v=TB2zcrZ2YYI

| ღBrunette a răspuns:

In majoritatea filmuletelor cu make-up se folosesc produse de la firme cunoscute, gen MAC, TooFaced, Anastasia Beverly Hills, Chanel... Pentru conturul fetei, cred ca paleta de la Anastasia am vazut-o cel mai des in tutoriale, dar in orice caz, cauta pe youtube tutoriale unde gasesti in descriere denumirile produselor folosite. Si apoi le poti achizitiona de pe diverse site-uri, dar ai grija sa ti se potriveasca si sa fie originale!

| lexii25 a răspuns:

Pentru cearcane e foarte bun corectorul de la Bobbi Brown, dar este cam scump...