| LiimeXdx a întrebat:

Heii! >: De curand vreau sa imi iau un catel.; 3 Dar unul pe care sa il tin in casa.Imi puteti spune cateva rase, ca sa stiu ce sa caut pe internet? Sper sa intelegeti la ce ma refer.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Crede-mă cel mai recomandat pentru apartament este bichonul Frise.
De ce?
1. Pentru că nu este mare
2. Nu latră mult
3.Nu năpârlește ( este chiar foarte recomandat pentru persoanele cu alergii pentru ca aceasta rasă bichon frise este Hipoalergică ( nu provoacă alergii)
4. Este foarte jucăuș, foarte activ.
Crede-mă că îți spun sin propria experiență și eu am bichon frise și sunt foarte mulțumit de el.
Dar totuși dacă nu vrei bichon eu îți m recomand și următoarele rase:
Beagle,
Pechinez
Mops
Bulldog englez
Chihuahua
Shitzu.
Salut.

| LiimeXdx explică (pentru JockerStoica):

Si eu ma gandeam la un Bichon, dar mai voiam sa stiu cateva rase.Multumesc mult. :*

10 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

NU cumpara, ADOPTA!

| LiimeXdx explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| ZMR97 a răspuns:

Buldogul englez este ideal.

| dony89 a răspuns:

Caini de talie mica, bischon, chiuaua, pinscher, poodle pictic.
intreaba mai bine un specilist: www.cartedresajcanin.ro

| TimKode a răspuns:

Iati un shar pei. E frumos si nu creste foarte mare

Funda?

| Simion_Cristian_Virgil_1977 a răspuns:

Am un bichon maltez toy si e superb. Toy inseamna ca nu creste mai mult de 3kg. E un ghemotoc de veselie si iubire.

| Georgiana_Petreanu_1988 a răspuns:

Eu iti recomand bichon toy..nu creste deloc mare

| Euunuconteaza a răspuns:

Bison malltez, bison havanez, pechinez, Chiuaua, beagle

| Buse22 a răspuns:

Pai ar fi indicat sa iti iai un catel micut pentru ca daca o sa iti iai un caine mare nu o sa fie tocmai usor happy Cat despre rase ar fi potrivit pechinezul, bichonul, chiuaua...