| ranonim a întrebat:

Ajutooor! nu mai stiu ce sa fac ca sa scap de cosuri. Am folosit multe lotiuni si creme, chiar si masti naturiste, dar nu razbat. mereu apar cate doua-trei si dupa "invazia"! rolling eyes Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| FlorenceVi a răspuns:

Zynerit si uleiul de ricin. Pentru cosuri astea doua fac minuni

| ranonim explică (pentru FlorenceVi):

Si cum aplici?happy

| FlorenceVi a răspuns (pentru ranonim):

Zyneritul il aplici exact pe cos, pentru ca are propietati foarte puternice si-ti usuca tare pielea, dupa care iti ungi degetele cu uleiul de ricin si-ti masezi fata cateva minute ca sa intre in piele, apoi te stergi cu discuri demachiante sau servetele uscate fara parfum pe fata. asa ai aplicat si tratament pentru cosuri si ti-ai si hidratat si hranit pielea.

| ranonim explică (pentru FlorenceVi):

Mersi muult! happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești la pubertate, nu ai ce face.
Pa, pa.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Eu pana nu am mers la cosmetica nu am scapat. Acolo iti curata tenul, scoate punctele negre. Am incercat si eu Zynerit, Skionren, si mai multe.Am fost si la 2 dermatologi, dar fara rezultat. Pana am gasit o cosmeticiana buna la care merg o data pe luna. Nu am tenul perfect, dar se observa o maree diferenta fata de cum eram inainte cand eram plina... happy
Iar daca nu vrei, incearca la dermatolog.Dar nu folosi produse de care auzi de la nu stiu cine.Pentru ca depinde de tipul de ten. Ce ii face bine unei prietene, poate tie iti afecteaza.
Bafta!:*

| ranonim explică (pentru vreauTotulSauNimic):

Stiu, stiu treaba asta. dar nu pot sa zic ca sunt plina. am pe obraji unu doua puncte rosii, dar ies in evidenta urat pentru ca restul pielii este curata sad mersi :*

| vreauTotulSauNimic a răspuns (pentru ranonim):

Pai daca esti adeolescenta,e normal.
Dar totusi,cum stiu ca toate fetele ne dorim un ten perfect,poti folosi un baton corector. Alege unul potrivit cu nuanta ta si se vor acoperi, plus ca nu e scump.
Sau daca vrei foloseste fond de ten, dar daca ai probleme doar in putine locuri, nu merita.
Oricum, nu ai cum sa scapi total de ele la adolescenta. Poti sa le reduci, dar sa nu ai niciunul, trebuie sa fii cu adevarat norocasa. happy

| ranonim explică (pentru vreauTotulSauNimic):

Am auzit si treaba cu batonul corector. dar mi-e teama ca dupa sa nu se vada cum am dat cu ala laughing) si sa fiu mai penala