| GreeenAlien a întrebat:

Ajutorrr I don't want to see
Acum doi ani m-am vopsit pentru prima data, m-am facut bruneta, aveam parul lung pana la mijloc, un par bogat si sanatos.
Am continuat sa mentin culoarea, m-am mai vopsit de mai multe ori.La un moment dat am spus sa fac o schimbare, si m-am tuns scurt, putin mai lung de umeri, crezand ca o sa creasca repede
. Insa m-am plictisit la un moment dat si am vrut sa ma fac roscata.
Asa ca in urma cu 4 luni m-am decolorat si m-am vopsit, a iesit un roscat placut, insa in urma decolorarii parul meu are un aspect de matura :-W..Varfurile bretonului meu erau ORIBILE, si din cauza disperarii am bagat eu foarfeca in el. La cateva zile de la prima vopsire cu roscat, am mers la salon si l-am mai asezat putin, nu mai arata asa rau.
Multa lume m-a complimentat pentru noul meu look, si mie imi place, asa ca am continuat sa ma fac roscata, insa culoarea nu persista mult pe parul meu.Am incercat cu 3 marci de vopsea, insa dupa o saptamana maxim 2 de la vopsire, roscatul meu placut se transforma in roz cu portocaliu happy
Cum sa fac sa am un par sanatos si lung din nou? Am inceput de curand sa imi fac masti naturiste si sa folosesc o solutie de la Gerovital..Imbunatatirile nu sunt vizibile deocamdata, dar se vede ca nu mai e asa degradat.
Vreau un sfat.Ce sa fac sa nu il mai vopsesc asa des, sa fie din nou sanatos si lung? Mentionez ca eu dupa baie am un par valvoi si nu imi place, asa ca ma indrept zilnic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu mai folosiţi atâtea vopsele, nu fac decât să deterioreze firul de păr foarte mult.
Foloseşte uleiul de ricin, stimulează creşterea lui sănătoasă şi naturală.
Te pup!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste ulei de ricin, stimuleaza cresterea si da parului tau un aspect frumos iar in privinta culorii, ai putea sa revii la culoarea ta initiala si asa nu va mai trebui sa te vopsesti des

| GreeenAlien explică (pentru mona):

As vrea sa revin la culoarea mea naturala, dar e greu, mie imi creste foarte greu parul si o sa dureze mult timp si pana atunci o sa trebuiasca sa stau cu roz si portocaliu in cap.happy

| mona a răspuns (pentru GreeenAlien):

Te poti vopsi bruneta, cel putin nu vei mai fi roz si portocaliu in cap

| GreeenAlien explică (pentru mona):

Nu mai vreau brunet..Nu il mai suport.

| XatomisX a răspuns:

Te razi in cap si il lasi iar sa creascawinking

| crazyangel05 a răspuns:

Renunta la placa macar o perioada pana ti se regenereaza parul, altfel degeaba folosesti tratamente, si poti incerca masti cu ulei de ricin si vitamina a si e

| Criiys a răspuns:

In primul rand incearca sa iti bagi o culoare cat mai apropiata de parul tau natural si nu il mai vopsi, mai lasa-l sa respire ..incearca sa il porti cat mai mult legat, dormi cu el impletit si o sa iti creasca putin mai repede si nu mai folosi placa asa des ca il arzi si din cauza aia nu creste. Incearca ceva masti naturale se gasesc o gramada pe net.

| GreeenAlien explică (pentru Criiys):

Am specificat ca de curand am inceput un tratament cu ulei de ricin si solutie pe baza de petrol, iar de indreptat nu am cum sa nu il indrept. Sta foarte urat dupa baie, si nu prea imi vine sa ies asa cu el.

| Criiys a răspuns:

Stiu ca nu iti vine sa iesi din casa, asa am fost si eu, da pana la urma m-am obisnuit.Eu nu ieseam nici pana la magazin dupa paine fara sa fiu machiata sau cu parul intins calumea...da pana la urma gandeste-te ca ii parul tau si til arzi, si cum ai zis vrei totusi sa-ti creasca sa-ti fie frumos ..Incearca, nu mai baga de seama ca nu iti place tie cum iti sta cu el, poate ii doar impresia ta, nu stiu, eu ti-am spus doar

| GreeenAlien explică (pentru Criiys):

Mersi de sfat, am sa incerc sa o las mai moale cu placa si vopseaua.