| oBuburuză a întrebat:

Ajuutor! vreau sa slabesc x_x. m-am ingrasat deodata si vreau sa slabesc, cand incepem scoala nu vreau sa rada astia de mine!

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu am inteles cine te opreste! Slabirea, este procesul invers ingrasarii care, este adevarat, are loc mult mai greu. Pentru a manca iti trebuie numai vointa, dar pentru a slabi este nevoie si de putinta.

| CorneliaC a răspuns:

Numai nu tine dieta Dukan, e foarte nesanatoasa. Mai bine fa ceva sport si o sa vezi cat de bine o sa te simti. Cu dieta Dukan nu o sa ai energie si dorinta de nimic. Ambitioneaza-te si iesi la alergat, daca nu o faci inca. happy

| johnyxus a răspuns:

Exercitii fizice, jogging, mananca fructe legume multe, bea apa.

| Aphrodytha a răspuns:

Ah si inca ceva. cati ani ai? Pana in 17 cu siguranta, de dai asa mare importanta la ce zic niste copii cu minte redusa.

| RalucaGabriela12 a răspuns:

Http://www.myvideo.ro/watch/7848799/Exercitii_pentru_slabit

Exercitii multe + apa multa cu lamaie. In general citricele ajuta foarte mult la slabit, si putin alergare seara jumatate de ora. prinde bine si la somn.

| Aphrodytha a răspuns (pentru RalucaGabriela12):

Te uiti ce conditie fizica are aia? big grin Daca fata asta ce cere sfaturi n-are conditie fizica, cel putin pe jumatate din cat o are tipa aia, tot ce-o sa faca e sa se chinuie

| RalucaGabriela12 a răspuns (pentru Aphrodytha):

Nu am vrut sa scot in evidenta conditia fizica a fetei din videoclip. si nu ma gandeam sa o pun sa se chinuie. ma gadeam ca sunt exerctii foarte bune pe care eu le practic. am 1, 62 si 52 de kg, de la 58 de kg. la mine au dat rezultate. I-le recomandam.

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Mai am niste amice mai mari care au folosit dieta Dukan.Adica,in prima zi numai proteine(carne).A doua saptamana proteine +legume.Sapt 3 O zi pe saptamana, joia, va fi pentru tot restul vietii o zi de atac. Adica in acea zi veti manca doar proteine exact ca si in perioada de atac;
Abandonearea ascensoarelor in favoarea mersului pe scari;
3 linguri de tarate de ovaz pe zi.
Tatal unei prietene a scapat de 6 kg. Funda?

| Aphrodytha a răspuns (pentru AndreeaMoromete23):

Dieta Dukan este calculata dupa cate kg ai vrea sa slabesti. o perioada buna de sustinere. nu ce vorbesti tu acolo... oBuburuza, iti recoamnd dieta asta doar daca ai o situatie cat de cat buna, si o rezistenta foarte mare la mancaruri facute NUMAI din carne, ( fiarta) bineinteles. eu nu am rezistat cu ea pentru ca era prea monotona numai carnea, apoi cu legume fierte, si alea interzise pe colo pe coace.