| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc 10 kg, cum as putea repede si fara sa pun inapoi pe mine. La sala merg de o saptamana si am slabit doar 1 kg. ajuutor

Răspuns Câştigător
| ellenna02 a răspuns:

Doar un kg? nu trebuie sa slabesti repede, raluca... Iti apar vergeturi, pielea se va lasa. nimic nu va mai fii ca inainte. incet si cu cap. continua sala. nu bea suc, acidulate. Alcool deloc. Pe stomacul gol mananca un fruct. o banana sau o para de preferat. NU MANCA SEARA. seara morcovi! nu manca intre mese. mananca multa branzica. De orice fel. lasa painea. Cata mancare gatita mananci atata salata sau cruditati. de 2 ori pe saptamana ai voie sa iti satisfaci poftele. dar asta inseamna ca daca ti-e pofta de ciocolata. de doua ori pe saptamana poti sa mananci. maxim 2 patratele de ciocolata. bea multa apa, ceaiuri. Urca scarile, nu folosi liftul. Mergi pe jos. Nu mai manca prajit. Ceea ce mananci sa fie fiert sau crud. sau innabusit. Mananca la pranz sau dimineata oua fierte.2. contin fier. si spanacul si ficatel daca iti place. MUUULTA salata... din orice. iti recomand ridiche cu sfecla rosie si cu morcov cu zeama de lamaie (daca nu, o picatura de otet) si o picatura de ulei de masline. iti tin pumnii! p.s.: daca vrei sa slabesti. fa`o pentru tine, nu pentru ceilalti din jurul tau! Sper ca te-am ajutat. Pupici cu sclipici!

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca vrei rapid, atat de repede cum ai slabit, tot atat de repede vei pune la loc! E bine sa slabesti lent, astfel corpul va reactiona ca atare si nu vei avea de suferit.
Si eu m-am hotarat sa slabesc pana la vara, am timp berechet. Am inceput cam de la finalul toamnei. Consuma multe lichide daca poti 3-4 l de ceaiuri, apa, supe, fara sucuri acidulate sau cele din comert care zic ca-s naturale, mai bine iti faci tu nectarul sau sucul daca ai robot; renunta la prajeli si grasimi, ca sa-si pastreze fibrele si vitaminele din carne sau legume le poti gatii fierte sau la steam gurme (la abur), consuma multe fructe (grefa rosie daca este mancata ca fruct sau suc inainte cu jumate de ora la orice masa, ajuta ff mult la slabit) si cu toate astea multa miscare.

Bafta!

| Almássy a răspuns:

Traieste sanatoslaughing