| Zambaretu1 a întrebat:

Am cosuri mici negre(puncte negre) si puncte albe pe fata, in zona nasului, si arata foarte urat. Cum mi le pot lua? Sunt baiat.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca plasturii pentru puncte negre, ai aici detalii despre ei si cum se folosesc: http://polly-lena.blogspot.com/2012/11/plasturii-pentu-puncte-negre.html
Succes!

| Caro34 a răspuns:

Poti cauta la plafare solutii pentru cosuri cu oxid de zinc! Tot ce are zinc e super! Ar fi bine daca ai face infuzii cu musetel si cineva sa-ti scoata punctele acelea de pe fata, apoi sa te dai cu lotiunea cu zinc! Ti s-ar curata fata total si apoi numai intretii curatenia! Mult noroc!

| cookie01 a răspuns:

Incearca Garnier Pure A (gel de curatare) si dupa ce te speli pe fata de gel da cu Garnier Pure Active. E putin mai scump dar merita. Mai ales cu Pure Active, vei vedea diferenta dupa 5 ore.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Am avut si eu puncte albe de grasime si puncte negre si te sfatuiesc sa nu le spargi.
Eu am spart cateva puncte albe si negre si am ramas cu semne pe fata.
Dupa ce am vazut ca nu e bine sa le sparg, am mers la un foarte bun doctor si foarte scump.
Medicul mi-a dat sa folosesc creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, pentru ca sunt foarte puternice si eficente pentru a scapa de punctele albe de grasime si punctele negre mi-a zis doctorul.
Le-am folosit si am fost multumita de calitatea lor, si am reusit sa scap de toate punctele albe si negre.
In plus acum folosesc creme de la Thursday Plantation pentru ritualul meu de a limita excesul de sebum.

| DJBuBu a răspuns:

Pe alea albe le poti sparge. o sa te doara unpic dar iti dispar iar cele negre nu stiu ce sunt.