| DonMecanico a întrebat:

Da-ti-mi si mie ceva pentru fata, deci, in afara ca am puncte negre pe nas si in jurul nasului, am si niste gauri asa mici, pete de la cosuri, si asa mai uleos pe acolo, ce crema e buna pentru a scapa? va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| T30D0RA a răspuns:

Incearca pudra de argila, o gasesti la farmacie. La mine da rezultate miraculoase.

| DonMecanico explică (pentru T30D0RA):

Si acea pudra de argila cum se prepara? sau este ca o alifie? apropo, userul de mai jos, 'fanLoreen ' vad ca mi-a recomandat ce mi-ai zis tu sau e altceva?, si ma va scapa si ce-am zis eu? apropo mai am si asa cateva cosuri, si foarte multe semne/pete de la acnee ramase sad, ma va scapa? in cat timp sa ma astept la rezultate, te rog sa imi rasp cu cea mai mare sinceritatea daca stii, daca nu. asta e. mersi mult

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu poți scăpa de acele semne... singura soluție ca să previi apariția altora poți folosi un săpun cu ph neutru și creme pe bază de aloe vera și tinctură de probolis.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Un lucru important e să dormi in fiecare seara cu tenul curat. Asa că spalate in fiecare seară pe faţă, foloseste spirt de faţă si apoi foloseste crema nivea. Spirtul de faţa e bun pentru cosuri si iti curăţă şi tenul. Şi poţi folosi o pasca facuta de tine de 3 ori pe saptamană.
Amesteca o cantitate egala de suc de castravete si suc de lamaie, apoi adauga un varf de cutit de curcuma. Pastreaza solutia obtinuta intr-o sticla timp de doua saptamani, inainte sa o utilizezi. Seara, inainte de culcare, spala-te pe fata, apoi aplica acest amestec masand usor cu un tampon de bumbac. Lasa-l sa se usuce, apoi curata fata cu apa si aplica o crema hidratanta.

| fanLOREEN a răspuns:

Buna! Eu zic sa te dai cu argila, e un praf pe care il faci cu apa pana se face o masca si ti-o aplici pe fata.Costa 1.20 lei un plic.o iei de la farmacie.Eu o folosesc de 2-3 luni si este foarte buna.laughing*Funda

| DonMecanico explică (pentru fanLOREEN):

Mi-am cumparat ieri praf de argila, si aseara mi-am facut prima masca, crezi ca e buna?, de ce ma scapa aceasta masca?, si in cat timp trebuie sa ma astept de la rezultate? te rog eu raspunde-mi, chiar daca funda e data altcuiva.