| DonMecanico a întrebat:

Da-ti-mi si mie ceva pentru fata, deci, in afara ca am puncte negre pe nas si in jurul nasului, am si niste gauri asa mici, pete de la cosuri, si asa mai uleos pe acolo, ce crema e buna pentru a scapa? va rog ajutati-ma, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lovwly a răspuns:

Ai putea sa mergi la un salon sa iti faca o curatare completa. Si dupa n mai ai treaba cu cosurile si punctele negre, sau ai putea sa le ascunzi folosind "BB Cream" de la Garnier. Cum ti se pare mai bine.

| DonMecanico explică (pentru Lovwly):

Curatare completa la ce se refera? si cat costa, si doar o sedinta trebuie? raised eyebrows cam prea usor

| Lovwly a răspuns (pentru DonMecanico):

Nu stiu cat costa. depinde de salon. 20-25 lei. Este necesara doar o sedinta. Te pune la niste aburi cu o crema pe fata si stai vreo 20 min acolo si apoi iti mai aplica niste creme anti puncte negre. Cauta in mai multe saloane ca nu toate au aceasta aparatura. O sedinta dureaza aprox. 1 ora. Pana te demacheaza si pune toate ale dar este foarte benefica pentru ten. Este binevenita o sedinta inaintea unui eveniment special si cam de 2 ori pe an ca sa se mentina tenul curat. Oricum dupa prima sedinta nu iti vei mai recunoaste tenul! Efect garantat. Funda? :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să stai 10 minute deasupra unor aburi de ceai de muşeţel proaspăt fiert, cu un prosop pe cap care să permită aburilor să intre, apoi punctele negre sunt foarte uşor de scos, după care să aplici o cremă pentru calmarea pielii sau dacă nu, poţi merge la şedinţe de cosmetică la salon.
Te pup!