| AnnaLuisa a întrebat:

Am facut pe cineva cu placa mea de par. acea persoana are un fel de ciuperca pe scalp. e probabil sa iau si eu ciuperca daca folosesc placa? daca dezinfectez placa cu spirt cand aceasta este rece bineinteles, scap de asta? big grin

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna
Cu siguranta ar trebui sa fii mai atenta pentru ca aceste aparate si produse de coafat ar fi de preferat sa le folosesti doar tu si in cel mai rau caz si alte persoane dar fara probleme cu parul sau scalpul. Dezinfecteaza foarte bine, cu atentie si banuiesc ca nu va mai fi vreo problema. Acum nu sunt expert dermatolog sau medic ca sa stiu daca acea problema e contagioasa sau nu, insa odata dezinfectata placa, nu as crede sa mai existe vreun risc. Eventual intreaba vreo farmacista daca acea chestie se ia.
Sper ca am ajutat.

| AnnaLuisa explică (pentru AnonimaOk):

Mersi de raspuns. Am dezinfectat foarte bine placac si am sters-o. Nu cred ca s-a iintamplat ceva foarte grav happy

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Arunc-o, nu cred ca e asa scumpa una noua. Daca nu ai bani, stai fara o perioada.Arunc-o! Ai facut greseala, acum asta e.Decat sa iti pui parul si capul in pericol, mai bine sa stai fara o perioada.Bafta!