| AmYnAaa a întrebat:

Astazi mi-am cumparat un epilator si am inceput sa il folosesc. Dupa ce am terminat am obs ca mi-au aparut puncte rosi in zonele unde m-am epilat. Va rog spuneti-mi cum sa scap de ele altfel nu o sa mai pot iesi in pantaloni scurti. P.S: Am folosita crema de la nivea si spirt dupa care m-am umezit cu apa rece.sad. Daca imi spuneti cum sa scap va rog spuneti-mi si cam in cat timp o sa scap

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Buna. O simpla iritatie. In maxim doua zile ar trebui sa treaca. Cred ca maine vai fi ok.

| AmYnAaa explică (pentru Lynna):

Așa a și fost. Mersi mult

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

De la majoritatea epilatoarelor te iriti. incearca o crema pentru picioare

| Bdtd04 a răspuns:

Foloseste o crema de galbenele. Imediat dupa ce te-ai epilat trebuia sa te speli cu apa CALDA si nu rece. pentru ca iti ichidea cat de cat porii. oricum aproape toate aparatele de epilat irita. Maine, cel tarziu poimaine vei fi in regula cu pielea.