| xbuburuzax a întrebat:

Am multe cosuri negre. Cum as putea scapa de ele? de preferat spuneti-mi metode naturale
funda

10 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Exfoliere odată la 3 zile. happy

| wolder a răspuns:

Incearca asta :

https://www.google.ro/......ps?/search

benzi ce dezlipesc punctele negre-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa, spun si gomaj saptaminal. Adica sa freci fata cu ceva aspru (cind te speli), dar nu prea puternic sa nu te iriti.

| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Uite ceva ce te poate ajuta, la mine a dat roade :
Mască naturală: Cum să scapi de punctele negre în 30 de minute

Sursa: Mască naturală: Cum să scapi de punctele negre în 30 de minute
Îţi trebuie doar un albuş de ou, o lingură cu suc proaspăt de lămâie şi un şerveţel de hârtie. Dar înainte de a pregăti benzile pentru puncte negre trebuie să-ţi pregăteşti tenul urmând aceşti paşi:

1. Demachiază-te şi curăţă bine faţa cu un produs special.
2. Foloseşte un scrub blând. Poate fi preparat în casă – de exemplu un scrub cu zaţ de cafea – sau cumpărat.
3. Fă o baie de aburi! Pune pe foc o oală largă cu puţină apă pe fund, iar când dă în clocot, aşază-te cu faţa deasupra ei şi acoperă capul cu un prosop. Rămâi aşa măcar cinci minute.
4. Aplică benzile făcute după reţeta de mai jos şi lasă-le să se usuce cel puţin 20 de minute.
5. Spală faţa cu apă călduţă, apoi aplică crema hidratantă.

Cum îţi faci singură benzile pentru puncte negre
1. Amestecă un albuş de ou şi o lingură cu suc proaspăt de lămâie. Bate-le bine până începe să se formeze o spumă.
2. Dintr-un şerveţel de hârtie rupe bucăţi de mărimea dorită. Îţi trebuie una pentru nas, una pentru frunte şi una pentru bărbie.
3. Înmoaie bucăţile de şerveţel în amestecul de ou şi lămâie. Trebuie să le lipeşti pe faţă imediat, altfel se usucă.

Asta e tot! În 20-30 de minute, când dezlipeşti benzile de pe faţă, ar trebui să se desprindă şi punctele negre.
BAFTA

| maria33 a răspuns:

Cosuri sau puncte negre?
Daca te referi la puncte negre sunt plasturi de la oxy si care din cate am inteles sunt foarte buni.

| ioanna123 a răspuns:

Hey poti incerca o masca din pudra de cacao, o lingurita de miere, cateva picaturi de ulei de masline si un albus de ou, astepti 20 de minute dupa care te speli pe fata. Dupa cate va aplicari scapi de ele, creda-ma am incercat.

| Gαηαmα a răspuns (pentru ioanna123):

Buna.Daca nu te superi, pudra cat trebuie? big grin

| ioanna123 a răspuns (pentru Gαηαmα):

O lingutita, scuze am uitat sa mentionezlaughing

| AntoniaG a răspuns:

Mama mea se freca cu mălai pe față! Și în final a dat roade! Sper ca te-am ajutat!

| romyy123 a răspuns:

Stoarce-le.