| 16.laura.16 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Prul meu se ingrasa foarte repede. De exemplu daca ma spal miercuri seara, spre joi desa se ingrasa si vineri dimineata trebuie sa -l spal si eu. Ce sa folosesc? Sau ce sa fac?
Am incercat sa-l spal mai rar cu sampoane speciale pentru par gras dar merg la scoala si nu pot sa merg fara sa-l spalsad

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

De obicei sampoanele pentru par gras curata si agreseaza scalpul, asa incat pentru a compensa produce si mai mult sebum. Spala-te cu samponul solid galador sau cu un sampon delicat pentru par normal.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

6 răspunsuri:
| vintageheart a răspuns:

Si eu am o asemnanatoare problema. Dar mil spal doar odata pe saptamana.De obicei cand mi se ingrasa mil prind in coada si nu se vedelove struck

| vintageheart a răspuns:

Daca folosesti sampon special atunci trebuie sa faci cum scrie acolo adica sa-l folosesti odata la cateva zile.Insa m-am mai informat de atunci si uite ce am descoperit:
http://www.ziare.com/......-zi-489260
http://www.codrosu.ro/......-par-gras/

Insa aici scrie altceva cum ca ar trebui doar de 2 ori pe ssptmana:
http://www.sanatateatv.ro/......ului-gras/

eu nu stiu ce sa cred:(

| mermadia a răspuns:

Incearca ceva pe baza de lamaie sau argila pentru ca "sug", absorb excesul de grasime. du-te la farmacie si intreaba acolo ce te-ar putea ajuta.sau du-te chiar la un dermatolog, pentru a stabili exact problema. e vorba de o dereglare hormonala.winking

| pikco a răspuns:

Dyyyya : Cum sa-l speli o data pe saptamana daca ai aceeasi problema. Ce par ai u? big grin Si eu am aceeasi problema, ils pal la doua zile, dar m-am obisnuit. Nu prea sunt solutii sad cel putin eu n-am gasit. Depinde si de sam, pon, dar am folosit de diferite marci si nimic. Asta e sad trebuie sa ne spalam des pe cap. sad

| paa a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema...singura solutie e sa incerci sa il speli mai rar...

la mine a functionat:*

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Am si eu aceiasi problema...am folosit si sampoane speciale dar degeaba.Acum folosesc sampon de copii si il clatesc cu apa mai fierbinte.Nu mise mai ingrasa atat de tare, dar depinde si de scalpul tau. Sper sa iti fie de folos sfatul meu.