| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu parul! Cade masiv.si a inceput sa se observe. E de ajuns sa bag mana in par putin si raman cu cel putin 3 fire in mana. Cunoaste cineva un remediu? ceva? orice?

Răspuns Câştigător
| deniedaccess a răspuns:

Pentru revitalizarea, stralucirea si supletea parului se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile de la 500 g lamai, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita. Se astupa vasul si se lasa 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat. Se bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf pentru cresterea parului. Remedii impotiva caderii parului:
Scalpul se maseaza cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani.
Se beau doua cani pe zi cu infuzie din radacina de brusture. Se pune cate o lingurita de planta maruntita la o cana de apa clocotita, se acopera si se lasa sa stea 10 minute. Se strecoara si se bea.
Se maseaza scalpul cu alifie de propolis, zilnic, timp de 4-5 luni.Parul se clateste, cu infuzie de coada calului, masand scalpul. Se pun 3 linguri de planta maruntita la un litru de apa clocotita, se acopera vasul, se lasa sa stea 5-10 minute, apoi se strecoara si se foloseste. Se maseaza scalpul cu otet de mere, timp de o saptamana, de cateva ori pe zi. Acest tratament la tinut o verisoara de-a mea, l-am aflat cat de curand, si este fff eficient... funda?
happyhappyhappy

10 răspunsuri:
| Andutsaa a răspuns:

Hei probabil e de la placa, am aceeasi problema pentru ca am parul` cret si il intind foate des, nu stiu ce ti-as putea recomanda avand in vedere ca nici eu nu stiu ce as putea folosisad... o sa intreb la farmacie, te-as sfatui sa faci acelasi lucru nu sa te iei dupa toate firmele care crezi ca sunt "bune" [Avon, Oriflame, etc.]Pusy :*

| Ana_8420 a răspuns:

@%Angel(Y), nu ai dreptate.

| Iuliaana a răspuns:

Parul tau se regenereaza, si asta nu e o problema dar poti incerca la farmacie un sampon sau un tratament special pentru caderea paruluiwinking

| SweetyNuta a răspuns:

Scumpa!

Nu este nimeni in masura sa-ti recomande ceva in afara de un medik

Cea mai buna solutie mergi a medic si o sa-ti dea el ceva remedii

Un sfat bun: nu folosi toate prostiile gasite pe net sau recomandate
cel mai bine la MEDIC

Succes!

fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| yunnyaaa a răspuns:

In mod normal ar trebui sa iti cada in jur de 100 de fire pe zi thinking

si in plus sunt perioade cand iti cade mai mult par thinking

eu zic sa nu te apuci sa iti dai cu nu stiu ce pe par ca mai rau iti faci.

acum tu faci cum crezibatting eyelashes

| Ctrl a răspuns:

Pai, ti-as recomanda ulei de par impotriva caderii parului de la HEMEL. L-am avut si eu, e foarte bun.happy Incearca:*

| MunecaChucky a răspuns:

Incearca produsele de la revalid sunt un pic scumpe samponu balsamul si masca[are miros de iti intoarce nasu]dar fac foarte bine la par si mie imi cadea parul acu vreun an si m-am spalat cred vreo 3 luni cu toata gama si nu mi sa mai rupt un fir de par... a da si nu incerca pastilele de la ei nu-s bune de nimic... pupici:*

| anonim_3399 a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba de Revalid! e un remediu sigur 100% si scump...

| bilushca a răspuns:

Te inteleg perfect si mie mi se intampla dar de cand am inceput sa imi aplic masca cu ou, ulei de masline si vitamina A mi sa mai stopat caderea.am incercat si revaldi dar e destul de scump si nu chiar rezultate stralucite.mai degraba poti folosi un sampon naturist eu folosesc gerocossen activa plant pentru intarirea firului de par.iti urez succes:Xwinking