| laalaa a întrebat:

Am o nelamurirebig grin...care e cel mai bun si rapid mod de a te epila? ...Si cu lama am inteles ca creste mai des firul este adevarat?

Răspuns Câştigător
| ♥Anto* a răspuns:

Cu lama creste repede si des. eu ma fac cu epilatorul, pisca putin insa daca te obisnuiesti nu mai doare. si cu ceara e eficient, am auzit ca doare asa ca n-am incercat niciodata

7 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

Cel mai rapid e cu lama. NU creste parul mai des, nu are nicio legatura radacina folicului de par cu taierea partii exterioare.

| pithicot a răspuns:

Da, este adevarat.Va creste mai des si firul se va ingrosa.Cred ca cel mai bun mod de a te epila este ceara, si bine`nteles epilatorul.

| MoreTime a răspuns:

Cel mai rapid mod de a te epila este sa torni benzina peste partea paroasa si apoi sa dai focbig grin dar nu este si cea mai buna.

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Aste-as mituri si tabuuri! Tot ce stiu este ca daca te epilezi cu bigul iti creste mai rapid parul! Eu ma epilez cu crema e cel mai usor : Aplici crema, astepti 5-6 min, indepartezi crema cu un burete umezit, apoi te speli pe picioare si gata! Alt mod de a te epila este cu benzi depilante dar este dureros pentru ca ca benzile iti smulg parul in radacini! Sper ca ti-am fost de ajutor! paaa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e cel mai rapid mod dar e cel mai bun: cu epilatorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai rapid este cu lama şi NU creşte mai des, creşte doar firul de aceeaşi grosime pe toată lungimea. Şi este chiar recomandat o dată pe lună să te faci cu lama şi apoi cu aparatul când creşte, ca să nu-ţi crească fire pe sub piele.