| Fury a întrebat:

Am o pereche de bascheti care imi sunt mici (dupa o ora de mers cu ei simt ca picioarele mele sunt in iad:(( )
am vazut pe youtube cum o tipa isi largea papucii cu gheata http://www.youtube.com/watch?v=qf5mJ7aR2t8.
merge si la bascheti (talpa e din mat. sinteteic iar restul papucului din material textil) Ajutati-ma ca imi iau picioarele foc si imi plac ataaat de mult baschetii aia:((
Multumesc;)

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Ii tii in congelator o zi si cand ii scoti bagi picioarele in ei, vor lua forma piciorului tau si vor ramane asa.

| Winniee a răspuns:

E greu.Mai simplu daca erau din plastic sau piele ceva.Incearca totusi. Te sfatuiesc ca pungile sa le pui mai mari pentru. orice eventualitate(dar sa nu rupi bascheti) lasa-i mai mult ca acolo.
Poate merge.
Daca nu merge pune niste pietre mai late acolo preseaza baga la frigider.Merge! Am vazut la verisora mealaughing. Poate merge la bascheti.laughing

| dynasmile21 a răspuns:

Da Michelle Phan are multe trucuri foarte utile big grin Imi pare rau insa nu cred ca pantofii vor deveni potriviti, cum a mai zis cineva, daca erau din piele sau dintr-un material similar. Dar poti incerca!
Alta data cumapara marimea potrivitabig grin
Trucul asta merge in general foarte bine cu pantofi cu toc, deoarece ii "largeste".

| Fury explică:

Da, deci am incercat si a mers ff bine pe baschetzii meibig grin numa ca trebuie sa umpli o punga cu apa si sa te asiguri ca apa este pe toata lungimea papucului(asta la bascheti) si ii largeste + nu revin la forma initiala

| Corina2 a răspuns:

Wow ce chestie nu am mai auzit de ea.ai incercat? sa mi zici si mie.am si eu o pereche de tenesi care imi plac fff mult.am sa incerc si eu faza asta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibi, nu strica sa incerciwinking

| roxyroxanici a răspuns:

Eu zic ca o sa mearga incearcawinking succes