| kanajambe a întrebat:

Am observat ca atunci cand folosesc balsam chiar si doar la varfuri imi cade mai tare parul (am textura parului moale).E cineva de parere cu mine? pareri pro si contra folosirii balsamului

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Schimba balsamul si samponul. Balsamul se aplica doar pe lungime, adica pe varfuri si nu are ce rau sa iti faca. Caderea parului e mai degraba de la stres, sau o alimentatie saraca in elemente esentiale precum vitaminele, mineralele etc.

| kimberly a răspuns:

Am mai auzit tampenii de genul asta. Balsamul nu are ce sa iti faca rau daca e de calitate. Foloseste unul naturist si incearca sa iti schimbi si samponul cu unul de acelasi gen. Ai putea incerca sa te clatesti cu putin ceai de urzica la urma, ca ajutawinking