| SweetAngel1995 a întrebat:

Am parul cret si cand il indrept nu sta, se onduleaza inapoi. Vreau sa il am drept macar uneori. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sa aplici un ser pentru a se fixa dupa indreptare, dar daca asa sunt lanturile lui de cheratina ori il accepti asa ori il indrepti total

| Florentina9210 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci. Asa e natura sa. Si eu as vrea sa il am ondulat, si la fel nu imi sta.

| kiri11 a răspuns:

In cazul acesta doar placa e poate ajuta. Dar si placa, ca alte supuneri mecanice ale parului, poate fi nesanatoasa pentru parul tau.

| Fotograf_Florin_Andrian_1979 a răspuns:

Ai incercat cu placa de indreptat parul?

| SweetAngel1995 explică (pentru Fotograf_Florin_Andrian_1979):

Da, il indrept cu pacla dar nu tine mult.