| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU diseara ma duc la o petrecere si vreau sa-mi indrept parul, problema e ca dupa ce mil indrept sta 2-3 ore drept si dupa aceea se onduleaza inapoi sad! Ce as putea face sa reziste macar 4-5 ore sad?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește ceară de păr!
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Intai de toate ar trebui sa aplici o crema protectoare are sa fie si pentru netezire.o sa ajute parul sa stea mai potolit.indreapta-l si apoi foloseste ceara/fixativ.

| Klaryssa a răspuns:

M aconfrunt cu aceeasi problema, dar uite cum am scapat eu :
1.Te speli pe par
2.Ti-l usuci putiiin putiiiin (cat sa fie umed) cu feonul
3.ti-l intanzi mai muult (grija sa nu ti-l arzi)
4.te dai cu spuma +fixativ+gel de barbati (stiu e ciudat dar merge)

| roxystomp a răspuns:

Fixativ de la Syoss. Merge mereu! (P.S: Crede-ma ca stiu cum e. Am parul ondulat spre cret)

| Byilbo a răspuns:

Pai vezi si tu ia un gel (mai bun) sau altceva