| OnStYl3 a întrebat:

Am parul des, periutza. Cum as putea sa il fac sa stea mai ondulat, intr-o parte, gen ninja metin2 laughing -am dat doar un exemplu, nu sunt dependent- tata a zis ca seman cu unchiul meu la par, dar acum cateva zile a zis ca incepe sa se faca ondulat. Cum as putea sa il fac sa nu mai fie 'asa' periutza?

4 răspunsuri:
| bombonika18 a răspuns:

Cumparati o perie din aia "rotunda" si aranjeazati-l cu ea dupa ce tiai descurcat parul(preferabil cu una din lemn, dar e buna orice perie). funda?

| Mary99 a răspuns:

Pai trebuie sa iti intinz-i breetonul cu placa si dupa ti-l faci cu ficsativul simplu big grin

| elimination a răspuns:

Foarte simplu! Hai sa te ajut...
Ia un pieptene cu spatii mici intre
tepi si udal putin. Apoi dati
in cap cu el in fata! Ia unul cu spatii mari si datil intro parte. Iati-l inapoi pe ala cu spatii mici si usucal. Datil intro parte si apoi ia un fixativ.In timp ce dai cu el (FOARTE INCET) dai cu fixativul (Dat Pe Incet) dai usor in jos
cu pieptenele. dupa ce termini lasa-l sa se usuce... si bucurate cand te uiti in oglinda... big grin FUNDA?

| Iustindark a răspuns:

Pai ai putea sa t-il intinzi cu placa