| Angeleyes a întrebat:

Am parul mediu si daca il pun pe bigudiuri din acelea mai subtiri care nu fac bucle mari, cat sa tin bigudiurile, 2-3 ore sau cat?
Mersi!happy

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cat le suporti tu cu cat mai mult cu atat mai cret

| bea3x a răspuns:

Vezi ca pe bigudiuri subtiri vei avea o freza de genul afro, daca ai par mediu. Adica depinde de ocazie, daca asta si vrei!

Durata depinde de parul tau - daca ai par fin si foarte moale, atunci s-ar putea sa-ti cada dupa cateva ore. Daca ai parul normal si des, iti vor dura mai mult. Un mic pont despre cum sa faci sa dureze mai mult timp: pune-l pe bigudiuri cand e putin umed, nu uscat, iar apoi mai da-l putin cu uscatorul si mai lasa-l vreo jumate de ora. Apoi da-l cu putin fixativ de la distanta, si scoate bigudiurile. Sa nu te piepteni, ca ti se va face parul matura (dar daca e pentru halloween sau vrei tu mai afro, poti si sa te piepteni, dar mai bine il tapezi, pentru ca daca-l piepteni s-ar putea sa se intinda buclele).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ora