| thevampirediariesfever a întrebat:

Ce sampon mi'ati recomanda, tinand cont ca am parul gras la radacina si uscat in rest. Mi se ingrasa mai mult dupa 3 zile,de aceea acesta e intervalul la care il spal. Matreata nu am,fac doar atunci cand nu imi este bun samponul. Funda, multumesc!

13 răspunsuri:
| thevampirediariesfever explică:

Mersi! Dar sampon? (nu am par din acela gras, unsuros, care luceste e doar cu tendinta de ingrasare :* )

| thevampirediariesfever explică:

Doamne in ce s-a transformat intrebarea asta laughing NU am parul gras de gras, ci cu tendinta de ingrasare. Pot sa spun ca e par normal, dar cand folosesc un sampon nepotrivit, o ia razna laughing Nu am grasime, nu e uleios sau mai stiu eu are doar o tendinta de ingrasare

| BiuL a răspuns:

Un sampon pentru par gras si balsam pentru par uscat pe care il aplici doar pe varfuri si lungime. Dar nu ai parul gras daca trebuie sa il speli la 3 zile, normal e sa ne spalam pe cap de doua ori pe saptamana.
Marca are mai putina relevanta, alege in fucntie de buget, Pantene Pro V, Garnier Fructis sunt bune.

| Raluuu a răspuns:

Eu am aceasta problema de vreo 5 ani, dar parul meu nu rezista nici 2 zile. Sfaturile cum sa lasi parul nespalat 6 zile mi se par exagerate, nu inteleg oamenii care dau sfaturi de genu de ce se baga. Atata timp cat speli un par nespalat de 6 zile nu se duce uleiul ala din el nici daca dai de 5 ori cu sampon. Eu sincer le-am incercat pe toate, dar acum am Syoss Anti-Grease Clear MAN! E de Man dar nu are miros cine stie ce, deci nu e vizibil nimic cum ca ai avea un sampon ciudat happy. Mie imi place, poti incerca.
Intr-o perioada ma mai clateam cu ceai de cimbru si avea ceva efecte, dar din comoditate am renuntat. Bafta!

| Raluuu a răspuns:

Lasa ca ti-a trecut tie daca nu te-ai mai spalat pe cap 3 luni laughing! las-o balta.

| Raluuu a răspuns:

Pacat ca-i facem forum aici, zic laughing
esti smechera vad, de 10 ani. aveai 3 laughing hai ma ma lasi oh go on daca chiar te-ai confruntat cu chestia asta macar recunoaste ca nu ti-a trecut daca ai stat nespalata. Ca asa ti-a zis doctoru e ok, dar inseamna ca ai fost un adevarat monstru daca ai stat cu parul nespalat 6 zile laughing. Si oamenii cu un par sanatos si fara de problema daca stau nespalati 6 zile e cam nasol laughing tu erai transformers directlaughing Esti foarte amunzata, imi place sa rad cu tine.

| Raluuu a răspuns:

Imi pare sincer rau ca am facut forum icisa laughing, daca esti in perioada adolescentei obisnuieste-te ca nu iti va trece curand. crede-ma. Mai poti incerca cu un sampon uscat, care se aplica la radacina, nu necesita clatire si mai ia din grasime. Eu am vazut la DM.

| Raluuu a răspuns:

Fereasca sfantu, nu a zis nimeni nimic. Dar daca ai probleme de genu asta cu atat nu cred ca esti in masura sa dai sfaturi, tu te tratezi de problemele tale si mai ales la asa complicatii poate e valabila chestia cu nespalatu ani de zile, nu zice nimeni ca nu. Dar fata asta sau baiat ce e, are probleme cu grasimea ..care in mod sigur nu trece daca nu se spala. Nu-ti pune nimeni diagnosticul la indoiala, dar stai putin ..ca aici nu era vorba de asa ceva, vad ca ai o problema legata cum ca lumea -"pitipoancele" ar avea ceva cu tine. asta e doar in mintea ta, aici vorbeam de par ingrasat, nu de psoriazis.

| Dianatips a răspuns:

Gliss with Liquid Keratine de la Schwarzkopf

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Sampon de la schwarzkopf thinking eu il folosesc pentru ca aveam aceeasi problema si in 2 saptamani parul meu arata mult mai bine si stralucea happy

| lahme a răspuns:

Eu nu am probleme de genul asta dar...am vazut pe un site ca e mai bine sa te speli cu un sampon pentru par uscat decat unul pentru par gras desi parul e gras. nu-mi amintesc exact dar zicea ceva legat de faptul ca parul ar fi de fapt uscat de aceea se produce mai mult sebum, ca sa nu mai fie uscat. ceva in genul.

| Karina123 a răspuns:

Poti folosi sampon Gerovital si iti poti cumpara niste fiole pentru regenerale samonul de culoare galbena este foarte bun

| Dianamihaela123 a răspuns:

Clear.