| MIDnightMoon a întrebat:

Am tenul gras si e predispus la puncte negre, cosuri nu prea am, imi apare unul sau doua in timpul menstruatiei. Dar nasul mi-e plin de puncte negre si de puncte albe si arata foarte urat. Nu stiu cum sa scap de ele. Am incercat sa ma spal cu apa fierbinte si musetel dar nu functioneaza. Le pot ascunde doar daca folosesc fond de ten sau pudra dar nu-mi place foarte mult sa ma machiez. Vreau sa scap de punctele negre si sa le fac sa dispara. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Ia de la farmacie plasture pentru puncte negre, mie mi-a mers

| AllyCristiana a răspuns:

Pãi ia.ți o periuțã extra soft pentru copii pune puținã pastã de dinți cu sare și bicarbonat de sodiu și dã cu periuța pe puncte negre exact cum dai pe dinți. Mie mi.a mers! Sper sã te ajute și pe tine!