| vanessa12345 a întrebat:

Eu am 12 ani si tenul meu e plin de puncte negre si cosuri. Stiu ca e normal la varsta asta, dar in clasa mea doar eu si o fata mai avem cosuri, celelatle nu sad Nu ma machiez, doar putin fond de ten si nu stiu cum sa scap de pori crying va rog sa ma ajutati! :*

Răspuns Câştigător
| Marylol a răspuns:

Daca ai menstruatie este f.normal sa ai cosuri si puncte negre pe fata, si iti recomand sa nu te mai dai cu fond de ten pe fata am avut o fata in scoala care se dadea cu fond de ten pe fata si parca avea cosurile si mai mari asa ca lasa-le pe celelalte colege o sa aiba si le este ceva normal asa ca nu-ti face griji p.s iti recomand pentru nas sa-ti iei de la farmacie un plasture special pentru cosurile negre iar pentru. fata niste lotiuni naturale citeste pe internet

5 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

Pai problema e data de pubertate, NU AI CUM SA SCAPI DEFINITIV! Insa poti preveni extinderea lor prin masti sau lotiuni pentru puncte negre(recomand Clearskin)

| vanessa12345 explică (pentru MCG):

Am ClearSkin de la Avon si il folosesc de cam 1 luna si nu prea da efect crying

| BogdanVasc a răspuns:

Cosurile sunt ceva normal. Ai sa scapi singur/a dupa pubertate. Nu recomand sa iei altceva decat sa ti-le spargi si sa ungi cu spirt zona (ca sa nu mai iasa altul).

| 이채린 a răspuns:

Buna. Cosurile nu sunt normale. straight face Am facut prostia sa stau pana la 16 ani cu cosuri pe fata...si cand m-am dus acum 3 saptamani la dermatolog a zis ca am facut o prostie acum nu mai am acnee si e ceva mai grav..ma rog...Nu te mai da deloc cu fond de ten! Du-te la un dermatolog. Nu mai astepta. straight face Eu in 2 saptamani am scapat de cosuri.