| halo a întrebat:

Am varsta de 15 ani (peste o luna 16) si inaltimea de 1m76 consider ca sunt prea inalta si vreau sa par mai mica de statura cu ce ma pot incalta sa par mai mica de statura thinking (poate si cateva pozebig grinD) dau fundita pentru cele mai bune sfaturi multumesc :*

Răspuns Câştigător
| geoanarandi a răspuns:

Cu balerini
ghete care sa-ti taie cu o linie piciorul astfel incat sa para mai scurt
cizme peste genunchii
inaltimea nu este un defect
funda?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa pari mai mare poti sa te incati cu aproape orice, dar nu cred ca exista vreo pereche de incaltaminte care sa te faca sa pari mai mica. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a arata mai mica de statura de obicei ajuta stilul sportiv

dar nu inteleg pentru ce tie sa te arati mai mica de statura.mereu fetele mai inalte arata mai solide ca si cum...

mereu fetele de statura mica viseaza la statura mai mare dar tu...

| xamix a răspuns:

Mda si eu fac 13 si am 1.73 si nu prea ma deranjeaza dar nu stiu ca incaltaminte, incearca cu niste haine mari dinalea de la mag pentru. grasi (XXl) si poate te face mai mik happy

| alexx17 a răspuns:

Hei sad nu esti inalta de loc esti chiar perfecta crede-ma di viziunea mea de baiat chiar ai un mare avantaj baieti vad fetele mai inalte ca fiind mai greu de cucerit iti garantez sper sa-ti fie de folos sfatul happy funda?

| Coly a răspuns:

Buna, si eu sunt cam inalta am 1.63 cam asa sh am aproape 14.
eu port de obicei adidash sau tenesi. nu port pantofi cu toc etc. Fuste de loc laughing(nu le suport).
Ar tr sa te imbraci cu niste adidash dar sa nu aibe talpa groasa sh,, secretu,, e pantaloni cu tur :X imi plac la nebunie. Sh e si la moda big grin

Funda?

| GnNa a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra de tine.eu am 16 ani si am 1.78big grin.la inceput eram foarte complexata dar mi-am dat seama ca este o prostie.ma simt foarte bine acum si toata lumea ma admira pentru inaltimea mea si felul in care arat.nu incerca sa te acoperi pentru ca fiind inalta ai niste picioare superbeee:X. poarta lucruri stramte nu largi, care sa iti scoata in evidenta cu adevarat silueta si tot ce ai tu in dotare:X.si eu una port si toc chiar daca sunt asa inalta pentru ca imi plac si nu-mi pasa ce spune lumea din jurul meu, sunt doar gelosi/geloase.nu incerca sa porti doar balerini sau adidasi etc, poarta si un pic de toc ca asa o sa fii si mai atragatoare. sfatul meu este sa te simti bine in propria ta piele si sper sa realizezi si tu asa cum am facut eu, ca inaltimea este un atu de care nu multi beneficiaza.succes si sper sa tii cont:*