| Asyul95 a întrebat:

Anul acesta ce este la moda (la haine) :
1 mai mult de 3 culori nu se poate?
2 Culorile trebuie sa fie asortate ca si :Negrul cu albatru, etc?
saau
3 Toate culorile neasortate?

Nu de-alta dar am vazut la multe fete de exemplu : colanti albastrii cu un tricou rosu sau roz sau verde ..Si culorile nu se potrivesc..Deci cum e pana la urma ca is inapoiata putin laughing

Multumesc,

Fundita!

( * _ * ).

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Ba se poate.
doar ca trebuie sa stii cum sa le combini
daca de exemplu ai: negru, galben neon si nude...ei bine atunci se poate sa le combini, nu e nimic inestetic.

ideea e ca nu poti purta rosu, galben si albastru.
s-a dus vremea cand trebuia neaparat sa asortezi geanta cu pantofii sau pantofii cu bluzita.nu zic ca arata rau, dar nu trebuie sa fii chiar ton sur ton.

spre exemplu aceasta tinuta e foarte frumoasa-sunt combinate doar 2 culori care arata foarte bine impreuna

http://www.polyvore.com/mint_my_new_big_like/set?id=32778684&lid=976367

sau aceasta

http://www.polyvore.com/good_morning/set?id=32694954&lid=976367

de retinut ca acel portocaliu merge foarte bine cu nuante de albastru, oricare ar fi ele

daca iti e frica sa combini multe culori poti face ceva foarte simplu: iei o culoare si o asortezi cu piese alb-negru/albe/negre/nude.

uite aici un fel de reguli de asortare

alb si negru – cu orice. Nu exista reguli pe care poti sa le incalci atunci cand optezi pentru alb sau negru. Aceste doua nuante sunt singurele care se pot asorta cu toate culorile, si chiar intre ele.

rosu – se poate asorta cu alb, negru, rosu, portocaliu, verde si violet. Incearca sa nu asortezi rosu cu albastru si galben, decat atunci cand acestea sunt indreptate catre violet sau portocaliu.

albastru – alb, negru, albastru, verde, portocaliu si violet.

verdele – alb, negru, verde, albastru, galben si rosu. Aceasta culoare se poate asorta cu aproape orice, cu conditia ca nuanta sa se regaseasca in natura (cum este verdele kaki, oliv etc). Fereste-te sa asortezi verdele cu violet si portocaliu, deoarece culorile nu se potrivesc cromatic decat atunci cand nuantele de violet sunt indreptate spre albastru si portocaliul spre galben.

violetul – alb, negru, albastru, galben si rosu. Avand culoare complementara pe galben, acestea doua pot fi alaturate cu conditia sa se pastreze acelasi nivel de intensitate.

portocaliul – alb, negru, portocaliu, rosu, albastru si galben. Atentie sporita cand folositi aceasta culoare in vestimentatie, tinzand sa fie o culoare tare, intensa. O culoare cu care se asociaza cu succes este maronul – nu dai gres.

sper ce te-am ajutat.

| Asyul95 explică (pentru Kasia):

Multumeeeescc muuuult! :*:*:*:*

9 răspunsuri:
| Asyul95 explică:

Multumeeeesc foaaartee muuuult, Matt24 ai dreptate, ca si toti restul.
Felicitari Kasia :*
Pentru ceilati, voturi!
Pupiiiiicii! :*:*

| dodo1530 a răspuns:

Pai e vara, deci culori veesele!
E bine sa tii cont si de vechile si clasicele reguli, dar putin nonconformism nu strica.
Cel mai important lucru la o tinuta este sa te reprezinte pe tine, pe felul tau de a fi, si starea ta de spirit. Trebuie sa te simti comod in es, in tinuta.

Bafta!

| Matt24 a răspuns:

Cine ti-a spus tie ca albastru cu roz/rosu/verde nu se asorteaza? Nu trebuie sa ai doar o culoare deschisa si restul negru/alb/gri/maro, poti combina cate culori vrei.Preferabil nu foarte multe, altfel vei arata ca un papagalcare se straduieste prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici ce se poarta,
http://www.unica.ro/......33403.html
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Se poate si mai mult de 3 culori.

| BubbleWhitee a răspuns:

Eu ador să asortez încălțămintea cu tricoul.Pantalonii pot fi oricum din moment ce ai asortat deja 2 culori.Iar pe culoarea pantalonilor, poți lua niște accesorii asemănătoare.În alt sens al cuvântului, vara asta se poarta culorile pastel și fosforescent happy.Cât mai color și mai vesel.Be freelove struck

| NuMeSiMpLu a răspuns:

Top 10 tendinţe în materie de culori 2013

„Yellow Submarine" – galben puternic
"50 shades of green" – verde smarald
"Hot, red hot" – roşu senzual
"Purple rain" – mov regal
„Ultra feminin pink" – roz fondant
,, Cotton candy pastels" – pasteluri delicioase
„Electric Orange" – portocaliu nectarină
„Popeye & Olive" – verde măslină
„Monaco blue" – nuanţe albastre
„Connex chic" – nuanţa citron, de la lime la galben

| CarlaWadafac a răspuns:

Am auzit ca verdele-smarald este cularea anului si ca ar fi foarte bine daca ai avea macar un articol vestimentar verde in dulap. Mie personal imi place foarte mult. Si, ca si anul trecut se poarta portocaliul, galbenul, rozul si verdele acela fosforescent care iti sare in ochi de la 2 km. Mie nu imi plac pentru ca mi se pare ca arati ca un semafor cu ele. Dar e doar parerea mea. Atata timp cat asortezi frumos culorile nu conteaza ca esti " la moda " sau nu. Mi se pare ca arati bine oricum atata timp cat asortezi culorile hainelor cu accesoriile. Nu ai cum sa nu arati bine.
Dar pana la urma conteaza sa te simti bine in pielea ta, si sa porti haine care te avantajeaza. Bafta!