| Ionutz7991 a întrebat:

Apa de argint coloidal este benefica impotriva acneei? Am folosit multe geluri, creme si uleiuri dar n-au dat niciun rezultat.Stiu ca si Nicoleta Luciu a folosit apa argintata si a scapat de cosuri imediat. Daca este atat de eficienta, as vrea sa stiu cat costa si unde o gasesc.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Eu am testat tot felulul de masti
facute in casa, tot felulul de creme de la farmacii/plafar, pana cand mi-am umplut toata fata.
Am fost la dermatolog, si momentan nu mai am nici un cos ( imi mai apar 2-3 cosuri in perioada de menstruatie, dar le dau cu o lotiune impotriva acneei care mi-a recomandat-o dermatologul si pana dimineata nu mai sunt cosurile).
Ce am invatat de la dermatolog : intai cauta cauza si tipul acneei si apoi tratateaz-o cu creme potrivite. Acneea e de mai multe feluri si cauze diferite - apare de la stres, de la alimentatia nesanatoasa, de la igiena nu prea corecta ( trebuie sa te speli dimineata si seara cu un sapun antiacneei si apoi sa aplici o crema hidratanta, spalatul este sfant, la fel si produsele, trebuie sa fie si de o buna calitatea, potrivite tipului tau de ten, dar si tipului de acnee), apare din cauza dereclarii hormonale.
Acneea mea este de la dereglare hormonala, i-am gasit cauza si acum folosesc produse speciale de curatat si ma spal pe fata dimineata si seara.