| dedfgv a întrebat:

Ati avut cosuri? cum ati scapat de ele? ce produse(creme, lotiuni, pastile, etc.)ati folosit?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic și tinctură de propolis!
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

Unul din tratamentele pentru acnee ar putea fi ceaiul de galbenele, amesteca cu una sau doua linguri de miere. Foloseste in fiecare seara, inainte de culcare, acest tratament, deoarece inlatura excesul de sebum ce duce la aparitia cosurilor, de asemenea scortisoara si zeama de lamaie este un remediu bun, le amesteci pana obtii o crema si iti aplici apoi pe fata, lasi sa actioneze 1-2 ore, apoi iti clatesti fata cu apa calduta.Masajul tenului cu malai este o tehnica eficienta impotriva punctelor negre, dar nu trebuie sa insisti foarte mult pentru ca pielea fetei este foarte sensibila.Bafta!

| alex2009 a răspuns:

Foloseste alcool iodat il gasesti la farmacie efectul lui se vede in cateva saptamani.

| tzotzo2562 a răspuns:

Daca le stangi faci cea mai mare prostie, cel mai bine e sa iti iei zineryt si sa il folosesti de 2 ori pe zi, eu am folosi foarte multe podus dar singurul care a dat ezultae bune a fost zinerytulsuccessi daca vrei sa imi dai si funda... daca o mai ai binentelessbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| 46 a răspuns:

Eu doar le-am strans... asa e cel mai bine... funda?