| sweet moon a întrebat:

daca am prepart henna sonia pentru vopsi cu apa, ulei de masline si galbenus, cat trebuie s`o las la "dospit"? dar in cap?

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Nu trebuie lasata la "dospit". Amesteci bine ingredientele, dar nu stiu daca e bine sa pui ulei. Daca scrie in prospect pui, daca nu, nu, caci s-ar putea ca uleiul sa nu lase vopseaua sa se prinda. Apoi o aplici pe par si stai cu ea in par cam 3 ore. Dupa care clatesti pana cand parul ramane curat.
Dupa ce crezi ca parul este destul de curat pui niste balsam de par si maseazi bine, ca sa devina parul mai moale si mai alunecos sa cada ce mai e in plus prin par. Bafta!

2 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Nu trebuie lasata foarte mult la "dospit". Eu am stat o noapte cu preparatul in par. E mai greu pana scoti din par tot amestecul asta. Trebuie clatit de vreo cateva ori, zdravan.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce-ai vrut sa faci? clatite?