| Pufuliky a întrebat:

Are ceva daca folosesc dupa ce ma spal pe cap si balsam de par si masca? Am balsam de la garnier pentru par fragil lipsit de volum si masca tot de la garnier repair & Shine
Este adevarat ca nu trebui aplicate la radacina parului? big grin FUNDITA

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai asta e exercitiu in totalitate corect de ati ingriji parul sampon, balsam, masca. Daca poti sa eviti rapacina parului e bine pentru ca nu inlatura o anumita substanta care protejeaza pielea capului, daca nu nu-i mare problema.

| MissCamelia a răspuns:

Depinde ce tip de par ai. Daca e gras, nu trebuie aplicat la radacina si nu e necesar sa folosesti si masca si balsam.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com

| Lacoste a răspuns:

Balsamul de par nu trebuie aplicat la radacina in caz ca ai parul gras...nu are nimic daca le folosesti pe amandoua

| Lili_9579 a răspuns:

Eu consider ca atunci cind folosesti masca, nu e nevoie sa folosesti balsamul, pentru ca masca are deja efectele balsamului plus alte beneficii, si intr-o concentratie mai mare. Plus ca doar spalat bine, parul va "absorbi"mai bine ingredientele din masca.
E acelasi lucru ca si ritualul cu tenul - atunci cind aplici o masca de fata, trebuie doar sa o speli sau maxim exfoliezi. Dupa masca deja poti folosi lotiune tonica, crema hidratanta.
Nu e total gresit, dar consider ca are o eficienta mai mare cind e aplicata pe parul curat fara balsam sau alte produse.
Sper ca ti-a fost de ajutor! Bafta

| denisnou a răspuns:

Nu are nimic crede-ma prietena mea foloseste