| 49Days a întrebat:

Parul meu la radacina este gras iar lungimile sunt uscate(nu deteriorate).Ce pot folosi pentru varfuri? Vreo masca naturala sau alt balsam (eu folosesc Wash&Go(antisebum) si balsam Garnier fructis(normal/uscat). Am mai folosit balsam hidratant de la gerovital dar nu era bun.
P.s. Am parul cret, daca are vreo importanta.

3 răspunsuri:
| AndreeLolla a răspuns:

Galbenus de ou cu ulei de masline, sau ulei de richin, argan... sau mai simplu este sa folosesti un tratament pentru parul deteriorat. si sa-ti tai varfurile din cand in cand...

| 49Days explică (pentru AndreeLolla):

Eu ce am zis? Nu sunt despicate nu nimic doar ca e mai uscat.Iar varfurile sunt taiate la timp.

| Maat a răspuns:

Pentru vârfuri e bun uleiul de ricin și cel de măsline în combinație cu ceva. Dacă ești dispusă să stai în casă mai mult sau chiar să dormi cu o mască toată noaptea (ajută mult), îți recomand să amesteci un gălbenuș sau două (în funcție de lungimea părului) cu miere și ulei de ricin/măsline, iar a doua zi să-l speli doar cu șampon. De asemenea, poți face ceai de mușețel cu care te poți clăti. O altă combinație benefică e iaurtul cu miere. Baftă!