| Anonima6754 a întrebat:

am 12 ani jumate si as vrea o schimbare de look. Sa imi vopsesc varfurile cu nuantator roscat, am parul saten destul de inchis, nu vreau sa ziceti ca daca vreau sa ma vopsesc de la varsta asta pe la 14-15 ani o sa fac si alte prostii...nu, vreau doar o schimbare de look. Ei bine asta doar daca e si mama de acord, suntem oricum in vacanta de vara imediat! Daca ma vopsesc la varfuri cu nuantator, nuantatorul se va duce dupa cateva spalari?

Răspuns Câştigător
| Alexy98 a răspuns:

Hei Anonima! Nu ii asculta pe ceilalti, majoritatea care raspund pe aici sunt oameni din generatiile care au prins comunismul si incearca sa transmita idei "false", sa indoctrineze. Gandeste-te bine la noul look, imagineaza-te avand noul look si iti vei da seama daca vrei sau nu. Ai grija la culori, succes.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce prostii te mai gandesti, pe la 14- 15 ani? Esti prea mica, iti vei strica părul exact cand ar trebui sa-l lasi sa creasca normal. Pe la 30 de ani ai sa vrei extensii, pentru că parul tau va deveni doar un smoc de paie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu zic sa mai astepti nu esti la varsta la care sa incepi sa te vopsesti, nu ai fire albe in cap, mai asteaptă, după varsta de 18 ani poti sa incepi sa te vopsesti sa te rujezi fara acordul mamei tale, momentan esti minoră si nu este bine sa i ti agresezi părul cu chimicale cu vopseluri, ca odata ce incepi sa te vopsesti asa va fi mereu va trebuii sa te vopsesti.

| sierra1 a răspuns:

"Sa imi vopsesc varfurile cu nuantator... doar daca e si mama de acord"

rezolvă problema asta apoi revii

| anonimg a răspuns:

Daca tot te duci, du-te la un salon -cat ar costa acolo-, ca sa te faca asa ca pentru varsta ta, si ca astfel sa nu iti fie rusine cand iesi din casa.

| oz_1736 a răspuns:

Da, nuantatorul se sterge dupa cateva spalari. Daca te speli prea des ține mai putin