| Clamidia a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc in curand. Multi spun ca o sa imi arda parul si o sa fie urat. Ce sa folosesc ca sa nu imi arda părul si ce culoare sa folosesc.Eu sunt satena am parul lung si ochii căprui, sunt deschisa la ten. App trebuie sa ma decolorez? Si chiar face parul urat dupa?

Funda.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca depinde si cat de sensibil e parul tau in general. Daca decizi sa te vopsesti sa folosesti multe masti hidratante, eventual ceva din ingrediente naturale si sampoane mai calitative pentru par vopsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate tipurile de vopsea permanentă distrug părul.
Chiar dacă folosești șampon pentru păr vopsit, cum zice aia de mai sus, tot se va usca și arde(iar un principal factor este siliconul care efectiv sufocă firul de păr).
Cred că ai observat și tu că lumea vopsită arată bine la început, că pe urmă arată a matură.

| Clamidia explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau doar la varfurii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clamidia):

Atunci ia-ți adio de la vârfuri.

| Andwta a răspuns:

Depinde de par. Sunt decolorata de 2 luni. Nu mi s-a ars parul. Dupa ce te decolorezi ni te speli pe cat cam 3 zile. Inainte sa te speli chiar dupa ce te trezesti aplica uleiuri ( cocos, avocado, migadale, ricin, argan, aloe vera ). Si ser impotriva caderi de la farmacie sau de unde tie mai usor sa faci rost. Lasi toata ziua sau o noapte sau chiar si cateva ore. Te speli foarte bine pe cap. Nu folosi placa.