| amaliacindrea a întrebat:

As vrea sa-mi inchid putin culoarea parului(sunt satena) dar nu vreau sa folosesc vopsele sau chesti sa deuneze parului. Am auzit ca se poate face cu ceai de nuca... puteti sa-mi suneti cum se procedeaza? care parte de la nuca se foloseste? face rau parului' pentru cat timp dureaza culoarea? multumesc happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci ceai din frunze de nuc mai concentrat. Limpezesti la fiecare spalare pe cap, in ultima faza. Culoarea se inchide foarte putin. Trebuie sa-l folosesti mai multa vreme. De asemenea rezultatul nu e de durata. De ce nu incerci cu Henna? E o masca pe baza de plante si rezultatul tine mai mult.

| verra a răspuns:

Iti faci un ceai din frunze de nuc, dar nu prea il inchide ca am incercat si eu, mai bine incearca sa iti cumperi un sampon nuantator, o culoare mai inchisa, nu arde parul