| anonim_4396 a întrebat:

are ceva daca folosesc lotiuni de corp de la avon?big grin.(am 15 ani). Se va face urata pielea?thinking
Ca am auzit ca nu-i bine de folosit de pe acu lotiuni sau creme de cosuri pentru fata.ca iti iesi riduri si nu stiu mai ce.Api.de ce mai le fac astia?laughing.
Uneva am vazut ca e bine sati ingrijesti fata de pe la 14 ani, sa incepi sa folosesti produse pentru fata.
Ast rasp va rogg

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Ai 15 ani nu esti mica sa folosesti produse de ingrijire a corpului. Sa folosesc o crema de maini, de corp, de fata este necesar sa iti hidratezi pielea. Poti folosi orice creme vrei ca nu iti fac rau; ceea ce te-as sfatui este sa nu te dai si pe sani cu niciun fel de crema de la nicio firma. Mama mea a avut cancer la san iar medicul a sfatuit-o foarte clar sa nu foloseasca niciodata creme pentru sani sau sa se dea cu vreo crema pe sani, nu este indicat sa se dea nimeni. Poti folosi si produse de make-up; nu iti fac rau atata timp cat te demachiezi corespunzator si folosesti si o crema hidratanta.

| MissCamelia a răspuns:

Nu stiu daca o lotiune de corp e potrivita pentru fata, mai ales ca tu esti la pubertate, plus ca-ti trebuie o crema cu factor de protectie solara.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

laughing Cine ti-a mai zis si asta ca se face pielea urata? laughing Tocmai ca tu trebuie sa te dai cu lotiune de corp pentru ca o sa ai pielea mai fina.Si creme pentru cosuri trebuie sa folosesti daca ai cosuri.

| andreeaw a răspuns:

Esti prea tanara pentru ca sa folosesti chimicale. lasa-ti organismul sa se dezvolte natural. eu iti recomand ca dupa 25 de ani sa folosesti produse cosmetice de acest gen. daca tii cu tot dinadinsul, ai putea sa folosesti o lotiune tonica dupa cea de curatare a machiajului (nu uita sa te demachiezi mereu inainte de culcare, pentru ca altfel iti imbatranesti tenul ff repede).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu folosesc lotiuni de corp pentru fatalaughing

| myusername a răspuns:

Si eu folosesc produse de la AVON si in special lotiunile de corphappy. Sunt foarte bune si chiar nu provoaca prbleme. Incearcale cu incredere.