| Anna1999 a întrebat:

A folosit cineva ulei de ricin pentru. cresterea unghiilor? Daca da, a functionat?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Da. Eu aplic în fiecare seară şi las până dimineaţă. Într-o săptămână se vede diferenţa.

6 răspunsuri:
| dianalalala a răspuns:

Uleiul de ricin e genial si pentru par si unghii si gene

| Ana235 a răspuns:

Eu stiu ca uleiul de ricin este bun doar pentru par, si chiar e eficiet aici, dar pentru unghii nu cred, nu.

| AikkoxD a răspuns (pentru Ana235):

Uleiul de ricin e bun pentru orice, de la creşterea părului, unghiilor, sprâncenelor, genelor, până la reducerea liniilor fine de sub ochi, a cearcănelor şi albirea pistruilor.

@ Anna1999 - nu-mi apare răspunsul tău.Îl aplic cu un beţişor sau cu o bucăţică de vată pe unghii şi îl las până dimineaţă. Într-o săptămână, unghiile cresc destul de mult şi sunt mai rezistente, nu se exfoliază.

| Ana235 a răspuns:

Uleiul este bun pentru cresterea rezistentei unghiilor : "Unghii mai rezistente - Pentru cele care au unghii care se exfoliaza sau rup usor, este indicat tratamentul cu ulei de ricin. Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate."

| eduard15 a răspuns:

Da a functionat