| anameoow a întrebat:

A vrea sa imi decolorez varfurile cu apa oxigenata.Dar nu mult..cam..1-2 cm. Vreau ca apoi sa-mi vopsesc mai muld din varfuri cu mov si sa iasa in degrade.(Sunt satena,deci pe parul normal nu o sa se vada asa bine). In fine, intrebarea mea este cum se aplica si cum se da joc apa oxigenata? Adica. vreau sa stiu cand mai exact o dau jos si daca se aplica pe parul umed sau uscat. As avea nevoie de un raspuns cat mai repede. Multumesc happy!

3 răspunsuri:
| DeeaVonP a răspuns:

Buna!
Apa oxigenata cu pudra decolorata se aplica normal, adica ca o vopsea de par.
Ti-o pui in cap (la varfuri) si stai aproximativ 40-45 de minute cu ea in cap PE PARUL UD. Fii atenta ca apa sa nu fie rasuflata(fa proba si pune pe deget, daca se albeste este buna) si sa fie de 6 sau 9 grade. Apoi folosesti un balsam de par sa-l dregi, in caz ca l-ai distrus putin!

Apa oxigenata nu iti decoloreaza parul bine. am incercat si eu de multe ori, mai bine iti iei un decolorant de par de la farmacie

Funda please? puppy dog eyes

| violeta122333 a răspuns:

Cu apa oxigenata se duce repede, dar daca zici ca le vopsesti...

| anameoow explică (pentru violeta122333):

Eu am intrebat altceva